Hp Officejet 7612 Bitmeyen Kartuş Sistemi İnceleme

Merhaba sevgili okurlar;
Bugün ki paylaşımımızda sizlere bahsedeceğimiz yazıcı Hp officejet 7612 A3 boyutunda olan modelinden bahsedeceğiz.Gene her zamanki gibi fiyat performans ve sarf malzeme kıyaslaması yapacağız genel bir özelliklerden bahsedeceğiz.

Hp Officejet 7612 bitmeneyen kartuş sisteminin takılma sebeblerinin en önde gelen sebebi kartuşlarının tanesinin yaklaşık 250 TL olmasıdır.Sistem takmanın faydası ise bu 250 tl kartuşları aldıgınızda alacagınız çıktı sayısı 300-400 sayfa arasıdır.Sistemin bağlanmış hali ile ise min 1000 max ise kartuşun cip ömrü dolana kadar.

Gelelim hemen ufak bir fiyat performans karşılaştırması yapalım.Yazcının suanki piyasa değeri 1500-2000 TL Arasındadır.Yazıcı A3 ve A3+ boyutunda çıktı verebiliyor.Yazıcımızın mürekkeleri normal su bazlı yerine pigment kullanılmakta ve buda fiyatını bir hayli arttırmakta.Performans olarak ise kotü bir performansa sahip.Aslında bakarsanız officejet kavramına göre ihtiyaçlarını karşılıyor ama biz ona bakmayız biz ne kadar para verdik bana sayfa başı maliyeti nedir durumuna bakarız.

Yazıcı kısacası almak için mantıklı değil.Neden mantıklı değil derseniz size sayayım:

1-Yazıcı kartuşları pahalı
2-Yazıcı sarı renk ve kartuş problemi
3-Yazıcı mürekkep sistem hatası problemi
4-Yazıcı a3 olmasına rağman a4 fotokopi barındırması
5-Fotoğraf çıktıları normal bir yazıcıya oranla daha kotu ve çok yavaş
6-Yazıcı mürekkepleri pigment olduğu için pahalı

İşin kısacası neresinden tutarsan tut biraz düşündürücü.Sadece tekstil de desen çıkarmak için kullanan müsterilerimiz var onlar memnun.Çünkü onların çıktıdakı yoğunluğu düşük.

Şöyle bir özelliklerini de şuraya bırakalım:

1-Yazıcı
2-Fotokopi(a4)
3-Fax
4-Wifi
5-Ethernet
6-Adf Çoklu fotokopi

Bilinmesi gereken en önemli özellikleri.Eğer ben fotoğram çıkarmıyacağım diyorsanız ofis için genel bir kullanım için ise olur ama fiyata bakarsak oda ne kadar olur sizlere kalmış.

Yukarıda belirttiğim tüm hatalar sorunlar yazıcı için negatif durumlar servisimizde her zaman bu modelde karışlaştığımız hatalardır.Bu durumlara çözüm üretirken çok fazla sorun yaşanmakta.Bu nedenle önerilerimiz arasında yer almamaktadır.

bunyamin
Author: bunyamin

bunyaminbunyamin Toplam 46 yazı
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara


Open chat