Canon Mg4250 Bitmeyen Kartuş Sistemi İnceleme

Merhaba sevigili okurlar;
Bu gün sizlere bahsedeceğimiz yazıcı Canon’un MG4250 serisi cihazıdır.Bu cihaz şuanda tekrar piyasaya girerek fabrikasyon tanklı yazıcıların arasına virüs gibi girmiş oldu.Sebebi de şudur ki; bu yazıcı diğer fabrikasyon tanklı yazcılarda ekstra ücret arttıran özellik olcan lcd panel özelliği ve ekstra ücret arttıran sd kart okuyucusu vardır.

Peki yazıcımızın performansı nasıl?
Yazıcımızın performansı fiyatına göre üst segment bir performans göstermektedir.Peki bu nasıl oluyor yazıcımız daha önce de paylaştığımız Canon MG3650 yazıcı ile aynı kartuşları kullanmaktadır.Bununla beraber ise yazıcı çıktı performansı onda nasılsa bunda da aynıdır.

Siyah Kartuş : 1000-5000 Sayfa Arası
Renkli Kartuş : 1000-7000 Sayfa Arası

Önemli Not: Tüm mürekkep püskürtmeli yazıcılarda yazıcı kullanılmadığı taktirde donacak veya yazıcı kartuş ömrü veya yazıcı kafası ömrü düşecektir.

En büyük ekstrası:Epson,Brother yazıcılarda bilindiği üzere yazıcı kafası dediğimiz bir teknoloji var bu teknolojinin en büyük dez avantajı kullanmadığınızda donacak ve yazıcı kafasının fiyatı yazıcı fiyatı olmasıdır.Canon MG4250 ve Canon MG3650 de ise donan veya ömrünü dolduran kartuşu değişip kullanmaya devam edecektir.

Kartuş Fiyatları ise :
Siyah Kartuş PG540 : 140 TL
Renkli Kartuş CL541 : 170 TL ‘dir

Epson ve Brother’da dediğim gibi eğer kullanmazsanız donacak ve kafa yapılan bakımlarda kurtulmazsa yazıcı parası fiyatında kafa değiştirmek zorunda kalırsınız.Ama eğer çok kullanıyorsanız yoğun bir çıktı sirkülasyonu varsa kafalı yazıcılar daha performanslıdır.

bunyamin
Author: bunyamin

bunyaminbunyamin Toplam 46 yazı
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara


Open chat