Canon G-2400-3400-2410-3410 Cihazlarda Bilinmesi Gereken Gerçekler

Merhaba sevgili okurlar;
Bugün sizlerle çok önemli bir tespitimi paylaşmak istiyorum.Bu sıralar servisimize gelen Canon G Serisi cihazların fazlalığı ve genelde oluşan aynı sorundan ve sizlere ne kadar masraf açtığını paylaşmak istiyorum.

Bu sorun bu yazıcının kartuş ömrü uzunluğu veya nasıl uzatabiliriz ne yapmalıyız.Öncelikle kartuş ömrü uzun olması için günde en az 1 defa renkli bir çıktı veya fotokopi alınmalıdır.Ben bunları yapıyorum ama gene de yazıcımın kartuşları bozuldu.Bunun ana sebebi ise yazıcıda bulunan kullanıcı hatalarıdır.Yazıya mürekkep koyarken mürekkep haznelerinde en altta ve en üstte yatay uzun çizgiler bulunmaktadır.Bunların adı referans çizgileridir.Mürekkep seviyeniz o çizginin altına ve üstüne çıkmayacak en önemli unsur budur.

En önemli nokta şu ki eğer ev kullanıcısı iseniz az çıktı alıyor iseniz bu yazıcıdan uzak durun.Bunun ana sebebi ise az çıktı alacak olmanız ve yazıcı kartuşlarının ömrünün kısalmasıdır.Genede aldınız ve evde kullanıyorsunuz ve 2 bin sayfada yazıcı kartuşları gitti.

Sorunun en büyüğü şu ki kartuşların 1 tanesi 350 Tl olması yani siz yazıcıyı 700 tl ye aldınız ve 2bin sayfa sonra kartuşları gider ise her türlü zarardasınız.Bu yazıcıda kar etmek için ofiste is yerinde aktif bir kullanım olması gerekmektedir.

Bizim Tecrübelerle Sabit Olarak Tavsiyemiz :
Epson L Serisi veya Brother T serisi yazıcılardır.Brother sağlamlık açısından iyi ve uzun ömürlü Epson ise sağlamlık orta seviye uzun ömürlü bir yazıcıdır.Bunlardan şaşmayın.Eğer ofis ve şirket ise canon kullanılabilir.Çünkü yazıcı o zaman size min 5000-10000 arası sayfa vermekte.

bunyamin
Author: bunyamin

bunyaminbunyamin Toplam 46 yazı
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara


Open chat